• Wpisów: 47
  • Średnio co: 47 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 10:49
  • Licznik odwiedzin: 26 852 / 2303 dni
 
czekoladowamoda
 
Znana jako po prostu Rihanna.Urodzona została 20 lutego 1988 w Saint Michael na Barabadosie.Jest ona wokalistka wykonującą muzykę z pogranicza popu i r&b.Rihanna jest córka Moniki Braithwaite, księgowej na emeryturze i Ronalda Fenty,kierownika magazynu w fabryce odzieży.Jej mama pochodzenia jest Gujanką a ojciec ma korzenie barabadoskie i irlandzkie.

Pseudonim Rihana skrócony do RiRi lub Ri
Jej pochodzenie to Barabados z flagą niebiesko-żółtą(niebieski,żółty,niebieski) na żółtym tle jest korona.Jej typ głosu to mezzosopran gatunki muzyczne to pop,r&b,reagge,dance,dancehall,dubstep,hip hop
z zawodu jest wokalistką,modelką,producentką wykonawczą,aktorką.Znana z kinowego filmu Battleship:bitwa o ziemię.

Resztę dodam z Wikipedii,bo nie mam zbytnio czasu:)
Rihanna urodziła się jako Robyn Rihanna Fenty 20 lutego 1988 roku w Saint Michael, na Barbadosie, jako córka Moniki Braithwaite, księgowej na emeryturze i Ronalda Fenty, kierownika magazynu w fabryce odzieży[5]. Jej matka z pochodzenia jest Gujanką a ojciec ma korzenie barbadoskie i irlandzkie. Państwo Monika i Ronald Fenty mają razem troje dzieci: najstarszą Robyn Rihannę oraz Rorreya i Rajada Fenty[6]. Rihanna ma także dwie siostry przyrodnie i brata od strony ojca, wszyscy urodzeni przez różne matki przed poślubieniem matki Rihanny[7][8]. Dorastała słuchając muzyki reggae[9], a zaczęła śpiewać w wieku około siedmiu lat[6]. Jej dzieciństwo było naznaczone uzależnieniem jej ojca od kokainy, alkoholu i marihuany. Małżeństwo państwa Fenty zakończyło się, gdy Rihanna miała 14 lat. Ojciec mimo to pozostał częścią jej życia[5]. W dzieciństwie cierpiała z powodu silnych bólów głowy, przez co lekarze podejrzewali guza mózgu. Piosenkarka przeszła kilka tomografii w wieku od 8 do 14 roku życia[10]. Dorastała w skromnym trzyosobowym bungalowie w Bridgetown, gdzie wraz z ojcem sprzedawała ubrania na ulicznym straganie[11]. Uczęszczała do szkoły podstawowej Charlesa F. Broome'a na Barbadosie, a następnie do Combermere School, gdzie założyła trio muzyczne z klasowymi znajomymi[6]. Była wojskowym kadetem w rezerwowo-militarnym programie. Trenowała z wojskiem Barbadosu i Shontelle, która była jej instruktorem musztry[12]. Pomimo planów ukończenia szkoły średniej, zdecydowała się przerwać naukę, ponieważ kariera muzyczna wymagała poświęcenia czasu[13].
W grudniu 2003 roku Rihanna poznała dzięki wzajemnemu przyjacielowi amerykańskiego producenta muzycznego Evana Rogersa. Piosenkarka i dwóch członków jej zespołu wzięli udział w przesłuchaniu zorganizowanym przez Rogersa w jego pokoju hotelowym[14]. Producent powiedział, że "w chwili, gdy Rihanna weszła do pokoju, dwie poprzednie dziewczyny przestały istnieć." Podczas castingu Rogersa zaśpiewała cover utworu "Emotion" Destiny's Child[6]. Rihanna zrobiła wrażenie na producencie i zaprosił ją na drugie spotkanie wraz z jej mamą, podczas którego zaproponował jej nagrywanie wspólnie z Carlem Sturkenem w ich studiu nagraniowym w Nowym Jorku[15]. W wieku 16 lat została miss szkoły i wygrała szkolny talent show z piosenką Mariah Carey "Hero"[16]. Przez następny rok Rihanna często podróżowała do domu Rogersa w Stamford, w stanie Connecticut. Z pomocą Sturkena nagrała cztery utwory demo[17], m.in. cover Whitney Houston "Last Time"[6] i jej pierwszy przebój "Pon De Replay". Następnie Rihanna powróciła do szkoły, a nagrywaniem utworów zajmowała się tylko w czasie wakacji i podczas Bożego Narodzenia[6].
W styczniu 2005 roku Rogers rozpoczął rozsyłanie nagranych wcześniej demo Rihanny do wytwórni płytowych. Kopia demo trafiła do studia Def Jam, gdzie Jay Brown, jeden z personelu A&R, usłyszał ją i przedstawił prezesowi wytwórni, Jay'owi-Z[18]. Gdy Jay-Z usłyszał "Pon de Replay", początkowo był sceptyczny. Uważał, że piosenka jest zbyt trudna dla niej: "gdy utwór jest zbyt duży, to trudno [nowemu artyście], aby wrócił później z powrotem. Ja nie podpisuję się pod piosenkami, ja podpisuję się pod artystami[18]". Def Jam jako pierwszy odpowiedział na wysłane demo i zaprosił Rihannę na przesłuchanie, gdzie zaśpiewała "For the Love of You" dla Jaya-Z i L.A. Reida z The Island Def Jam Music Group[16]. W lutym 2005 roku piosenkarka podpisała kontrakt z wytwórnią i anulowała spotkania z innymi[17]. W tym samym miesiącu przeniosła się Stanów Zjednoczonych i zamieszkała z Rogersem i jego żoną. Mimo że wciąż uważa siebie za Robyn, wybrała swoje drugie imię jako swój pseudonim sceniczny ponieważ dla niej, imię Rihanna jest właśnie etapem, który zaczął się w studiu nagraniowym w 2005 roku[16].

(Trwa ładowanie załączników…)

Nie możesz dodać komentarza.